فضای بیرونی خونه

خونه گلی یک ساختمان دو طبقه زگالی است که با چوب و کاهگل در باغی به مساحت 7000 متر مربع ساخته شده و ابعاد آن 10 در 10 متر مربع می باشد. سقف آن از سفال های دست ساز گیلان می باشد. بسیاری از مصالح به کار برده شده در ساخت خونه گلی بازیافتی هستند.


فضای داخلی خونه

در طبقه همکف یک آشپزخانه، یک اتاق 20 متری و یک دوش آبگرم و سرویس ایرانی وجود دارد. این طبقه با یک پلکان چوبی به طبقه بالا راه دارد که در آن یک اتاق بزرگتر و یک ایوان بزرگ جنوبی با چشم انداز جنگل و مراتع گلیجان تنکابن و ییلاقات منطقه وجود دارد. بسیاری از دکوراسیون خونه سنتی می باشد به طور مثال برای پوشش کف خونه از گلیم و نمد دست ساز چلاسر و جواهرده و دیگر نقاط ایران استفاده شده است و دور دیوار کاهگلی با حصیر های 50 ساله بندر انزلی پوشیده شده اند. در خونه گلی میز غذاخوری، تخت خواب، تلویزیون و یا رادیو و حتی تلفن وجود ندارد. موبایل در خونه گلی آنتن می دهد. غرفه ای برای سوغات خونه گلی در طبقه پایین در نظر گرفته شده است که میهمانان می توانند چای مرغوب شمال، چادر شب و دیگر صنایع دستی را خریداری نمایند.


فضای باغ

مساحت باغ حدود هفت هزار متر مربع است و در داخل باغ حدود 130 نهال و درخت مرکبات از انواع مختلف وجود دارند. علاوه بر آن خرمالو و ازگیل ژاپنی، سیب و به جنگلی و چند درخت جنگلی موجود میباشند. میوه ها برای مصرف مسافران بوده و مازاد آن برای فروش موجود است. چند بوته چای که یادگار قدیم باشد حفظ شده اند. علاوه بر خونه گلی در چند متری آن در همین محوطه "کلبه شمس" وجود دارد که اقامتگاه میزبانان مسافرین بوده و تنور نانی نیز در ایوان آن وجود دارد. یک آلاچیق تابستانه برای استراحت و نرمش در وسط باغ با چوب و نی تعبیه شده است. در انتهای شمالی باغ یک تاب بزرگ برای استفاده میهمانان خصوصأ مسافران خردسال به چشم می خورد.

یک سالن 45 متری چند منظوره مناسب نرمش های صبحگاهی و دیگر فعالیت های مشابه مانند یوگا تعبیه شده است.

کلبه دنجی در گوشه ای از باغ بدون برق مناسب افرادی است که می خواهند چند روز را در خلوت خود بوده و استراحت نمایند در ضمن این کلبه برای زوج هایی مناسب است که مایل هستند با هزینه کمتری سفر کنند. این کلبه در صورت تکمیل بودن خونه قابل اجاره می باشد.

در چند قدمی این کلبه بنایی چوبی وجود دارد که شامل یک دوش حمام با آبگرمکن برقی، یک سرویس فرنگی و یک سرویس ایرانی است


ظرفیت خونه گلی

ظرفیت خونه گلی در دوطبقه مجزا 10 نفر بوده که با انضمام کلبه داخل باغ به 13 نفر قابل افزایش است


سرویس های بهداشتی

یک سرویس ایرانی داخل و دو سرویس که یکی فرنگی می باشد بیرون خونه تعبیه شده اند. دو دوش یکی سه فصل با آبگرمکن برقی و دیگری با آبگرمکن گازی در داخل خانه موجود هستند


کودکان در خونه گلی

خونه گلی محیطی است مناسب و خاطره انگیز برای آنانی که قصد سفر با کودکان را دارند. در حال حاضر جذابیت هایی که برای کودکان وجود دارند یک تاب بزرگ و انواع حیوانات اهلی مانند مرغ، خروس، سگ، میباشند . یک خونه درختی نیز برای بازی کودکان در انتهای باغ تعبیه شده است. همسایگان گاو و گوسفند و بز زیاد دارند و به فصل خودش کودکان می توانند با یک پیاده روی کوتاه آنها را ببینند


به جمع دوستان ما در فیس بوک بپیوندید     Read reviews on TripAdvisor
کليه حقوق اين سايت برای شرکت تعاونی کاسپین ترک محفوظ مي‌باشد. ۱۴۰۱